Chystáme sa na leto: Súčiastky pre trampolínu
0 0,00 €
Váš nákupný košík je zatiaľ prázdny
Akciový tovar Novinky ÚLOVOK DŇA

Chystáme sa na leto: Súčiastky pre trampolínuVaše deti sa už nevedia dočkať nekonečného šantenia na trampolíne v záhrade? Zobuďte tak vašu zaužívanú rodinnú trampolínu zo zimného spánku a prichystajte ju na nekonečnú zábavu! Predtým, ako ju nachystáte v záhrade pre vašich malých šibalov, by ste ju však mali skontrolovať. Výnimočnú pozornosť by ste mali venovať konkrétnym súčiastkam a my vám prezradíme, že ktorým. 

S príchodom dobrého počasia sa vo viacerých záhradách znovu objavujú trampolíny, ktoré počas zimy odpočívali. Trampolíny sú azda najobľúbenejšou zábavou tých najmenších, avšak je dôležité dbať na ich stav. Ten je dôležité skontrolovať pred poskladaním samotnej trampolíny. Môže sa totiž stať, že si vaša trampolína bude žiadať nové súčiastky. Tie by ste nemali zanedbať, trampolína by mala byť v dokonalom stave pre bezpečnosť vašich malých šibalov.


Ochranná sieť pre trampolínu


Počas skladania trampolíny môžete naraziť na niekoľko nezrovnalostí, ktoré si budú vyžadovať rýchlu nápravu. Napríklad ochranná sieť je tá časť trampolíny, ktorá je v neustálom a priamom kontakte so slnečným žiarením a rôznymi poveternostnými podmienkami. V prípadoch, kedy dôjde k jej poškodeniu, alebo pretrhnutiu, je nutné ju okamžite vymeniť. V takom prípade si môžete zaobstarať náhradnú ochrannú sieť, ktorú stačí len nasadiť na pôvodnú konštrukciu trampolíny. Samotná sieť je dôležitou časťou pre úplné uzatvorenie priestoru trampolíny, čím poskytne maximálnu možnú bezpečnosť pred zranením. Rovnako pri skladaní sa Vám môže stať, že natrafíte na poškodené tyče, na ktorých je sieť upevnená. Tie je tiež možné nahradiť novými.  
Kryt pružín a pružiny pre trampolínu


Ochranný kryt pružín slúži predovšetkým na dosiahnutie maximálnej možnej bezpečnosti počas používania trampolíny. Je vyrobený z kvalitného PVC materiálu a prekrýva pružiny po celom obvode trampolíny. Avšak zub času môže zanechať stopu aj na tejto časti trampolíny a v prípade jej narušenia je potrebná výmena. Poškodenie môže nastať v prípade zlého zazimovania a uskladnenia trampolíny. Pozornosť by ste mali venovať  aj samotným pružinám. Tie môžu zhrdzavieť alebo sa inak poškodiť. V prípade potreby je dôležité aj tie nahradiť novými. 
Odrazová plocha a ochranná plachta pre trampolínu


Odrazová plocha je kľúčovou časťou trampolíny, bez nej by trampolína nemohla existovať. Jej dokonalý stav je preto veľmi dôležitý. V prípadoch, keď dôjde k jej opotrebovaniu, poškodeniu alebo roztrhnutiu je nutné ju vymeniť za novú. Ak ste tak doteraz neurobili, tak by ste sa tiež mali zamyslieť nad kúpou ochrannej plachty na trampolínu. Tá totiž predĺži životnosť vašej trampolíny tým, že ju ochráni pred rôznymi poveternostnými podmienkami. 
Ak sa rozhodnete pre zakúpenie trampolíny, tak by ste jednoznačne mali dbať aj na jej údržbu. Preto si pred každou sezónou vyhraďte čas na kompletnú kontrolu jednotlivých častí trampolíny, aby sa vaši malí šibali mohli na nich vyšantiť počas celého leta. Tags: trampolina nahradne suciastky aga sport fit inleask leto blog