Ako by mala byť správne zariadená detská izba?
0 0,00 €
Váš nákupný košík je zatiaľ prázdny
Akciový tovar Novinky ÚLOVOK DŇA

Ako by mala byť správne zariadená detská izba?


Izba, v ktorej deti trávia najviac času, je dôležitou súčasťou domácnosti. Okrem toho, že vo svojej detskej izbe spia, hrajú sa alebo vymýšľajú nejaké nevinné neplechy, tak sa často vo svojej izbičke aj učia. Na písanie úloh a učenie je potrebné prostredie, ktoré pre ne bude príjemné a ničím nerušené.

Rozloženie a obsah detskej izby je veľmi dôležitý, keďže vaše dieťa bude svojom kráľovstve tráviť veľa času. Pomer hračiek a potrieb na učenie alebo šport by mal byť vyvážený a zároveň je dôležité aby ste sa rozhodli pre správne rozloženie nábytkov a kvalitné a pohodlné produkty. V princípe je potrebné rozdeliť izbičku na tri časti, a to tie, kde sa bude vaše dieťa učiť, hrať a kde bude spať. Pre psychické a fyzické pohodlie najmenších, je dobré tieto časti izby rozlišovať.


Prostredie na učenie


Kútik, kde sa vaše dieťa bude učiť, by jednoznačne mal byť svetlý. V ideálnom prípade by sa mal nachádzať blízko prirodzeného svetla, teda pod oknom. Ak takýmto oknom izba nedisponuje, tak nápomocná môže byť kvalitná stolná lampa a svetlá stena. Písací stôl by mal byť veľký, nech si dieťa vie rozložiť svoje pomôcky na učenie. Toto všetko je dôležité, avšak kľúčovým prvkom pri učení by mala byť otočná stolička. Výber tej správnej stoličky je dôležitý, keďže takto môžete predísť problémom s chrbticou, únave pri učení alebo nepohodliu a bolestiam panvy. Toto prostredie je dobré tiež dotvoriť aj ozdobnými prvkami akými sú napríklad kvety, rôzne tapety alebo farebné držiaky na perá. Takto sa vaše dieťa bude cítiť príjemne, aj keď si bude akurát lámať hlavu nad príkladom z matematiky.
Kútik na hranie


Dobre odvedená práca si zaslúži byť dobre odmenená. Vašim deťom jednoznačne nezabudnite dopriať aj dostatočný čas na hranie a zábavu. Deti sa totiž potrebujú ponoriť do svojho vlastného sveta, ktorý nezahŕňa žiadne povinnosti alebo školu. A to je dobré a tak to má byť. Jednoznačne im k nekonečnej zábave dopomôžu rôzne hračky, spoločenské hry alebo aj  pohodlné kobercesedacie vaky. Všetky tieto drobnosti následne môžete uložiť do elegantnej skrine alebo komody. Fantázii sa medze nekladú, tak pustite na uzdu svoju predstavivosť a preneste sa späť do detských čias. Doprajte svojim deťom to pohodlie, ktoré ste vy vždy chceli.
Tip: Pamätáte si na bunkre a stany, ktoré ste ako deti stavali z paplónov a plachiet? Postavte si rovnaké aj s vašimi drobcami! Bude to pre nich veľký zážitok


Kvalitný spánok  


Ríša detských snov je miesto, ktoré patrí len tým najmenším a zaslúži si byť ničím nerušené. K vytvoreniu ich súkromia a pohodlia je potrebná najmä pohľadná detská posteľ, pohodlný matrac a k dotvoreniu atmosféry siahnite aj po tematických obliečkach. Detské postele sú dnes dostupné v rôznych prevedeniach od výmyslu sveta. Môžete svojich najmenších pripraviť na dráhu hasiča, futbalistu či preniesť svoju princeznú do blízkeho kráľovstva alebo do mačacej postieľky. Pre čo najväčšie pohodlie nezabúdajte na matrac, ktorý je potrebné si zabezpečiť podľa veľkosti postele. Na záver Vám neostáva nič iné, ako zaobstarať posteľné obliečky s motívom obľúbenej rozprávky vašej ratolesti. Veď kto by sa už nepotešil postieľke s Medvedíkom Pú alebo Mášou a Medveďom?
Správne prostredie na učenie, kútik na hranie a posteľ pre kvalitný spánok, by mali byť základnými stavebnými piliermi pre kvalitnú detskú izbu. Vášmu dieťaťu tak doprajete nie len ideálne prostredie pre tri hlavné aktivity v jeho živote, ale aj základy vyváženého života v neskoršom svete dospelých. 


Tags: blog detska izba postel komoda stan hračky