Športovanie s deťmi v lete
0 0,00 €
Váš nákupný košík je zatiaľ prázdny
Akciový tovar Novinky Špeciálna ponuka

Pripravte sa na leto plné športu a zábavy

Teplé počasie priam volá po športových aktivitách vonku. Pohyb prospeje aj vám a vašim deťom. Či už sa chystáte na dovolenku do zahraničia alebo zostanete na Slovensku, máme pre vás niekoľko tipov, ako stráviť tieto slnečné dni o čosi aktívnejšie.

Pohyb prospeje aj vám a vašim deťom.

Poďme sa korčuľovať!

In-line kolieskové korčule sú in už mnohé roky a nič nenasvedčuje tomu, že by sa to zmenilo. Deti môžu začať korčuľovať už medzi 2 - 3 rokmi, ak nemajú ploché chodidlá a chodia bez problémov. Pre menšie deti sú vhodnejšie dvojradové korčule, až keď jazdia bez problémov, môžete zvoliť aj in-line, ideálne až od 4 rokov. Nezabudnite však na chrániče a prilbu. Výhodou korčuľovania je, že ho môžete robiť takmer všade a nepredstavuje vysoké finančné náklady. Decká sa na korčuliach vybláznia, no a rodičia si tiež užijú pozitívne benefity tohto športu. Korčuľovanie sa svojimi účinkami na ľudský organizmus vyrovnáva behu. Ide teda o kardio cvičenie, počas ktorého okysličujete svoj organizmus, spaľujete tuky a zároveň sa vám do tela vyplavujú hormóny šťastia.

Bez trampolíny nie je leto

Milované trampolíny. Deti sa na nich dokážu vyskákať hodiny s veľkým úsmevom na perách. Mimochodom, videli ste už skákať na trampolíne nejakého odutého a nešťastného človeka? Trampolíny sú známe tým, že zlepšujú náladu. Ak potrebujete injekciu pozitivity, zaskáčte si spolu s deťmi. Dnes už nájdete trampolíny rôznych veľkostí aj s ochrannými prvkami. Vyberte si podľa priestoru, ktorý máte v dispozícii a vášho rozpočtu. Nájdite si tú vašu na našom e-shope v kategórii trampolíny.

Náš tip: AGA SPORT trampolína 305 cm +

Trampolína Aga

Vodné športy sú ako stvorené pre teplé dni

Aj s deťmi sa môžete vybrať na vodné športy. Plávanie v mori či na jazere je vždy zábava. Možností je však oveľa viac. Predstavte si tie rozžiarené tváričky pri splavovaní rieky na člne alebo na plti. Aktuálne je mimoriadne obľúbené pádlovanie v stoji, tzv. Stand up paddleboarding alebo SUP. Podstatou tohto športu je udržiavanie rovnováhy v stoji na boarde. Nie je to nič pre maličké deti, no školáci sa na ňom určite zabavia. Na začiatok vyberajte stojaté vody, ideálne sú jazerá. Obľúbenou aktivitou na vode, ktorá nikdy neomrzí, sú vodné bicykle. Nájdete ich takmer na každom slovenskom jazere či priehrade. Bežné sú aj v zahraničí. Ide zároveň veľmi bezpečnú aktivitu, spoločne pri tom môžete objavovať vodný svet a obdivovať okolitú prírodu.

Šup na cyklotrasy

Bicyklovanie je jednoducho super. Slovensko ponúka mnoho cyklotrás s úžasnými výhľadmi. Najmenšie deti môžete dať do sedačky alebo vziať do vozíka za bicykel. Tie staršie sa už budú preháňať na bicykloch aj samé. Pri bicyklovaní myslite predovšetkým na bezpečnosť a uistite sa, že vy aj vaše deti nosíte prilby. Neviete, kam ísť? Čo tak okolie Banskej Štiavnice, Veľký hodrušský okruh má 40 km a ponúka vám skutočne čarovné výhľady na Štiavnické vrchy. Ak rozmýšľate nad dovolenkou na Slovensku a chcete spojiť hory, aktivity na jazere a bicyklovanie, nasmerujte si to na Liptovskú Maru. V jej okolí sa totiž nachádza 37 km dlhý okruh, ktorý je navyše rovinatý a nenáročný aj pre deti. Západné Slovensko zas ponúka veľmi obľúbenú trasu z Marianky na Peknú cestu, trasa má 9,5 km a počas jazdy si vychutnáte pohľad na Malé Karpaty.

Prechádzky do prírody

Ak sme na niečo na Slovensku mimoriadne bohatí, je to nádherná príroda. Takmer pri každej dedine či meste sa nachádza les alebo rovno celé pohorie. S deťmi môžete ísť na huby, spoznávať lesnú faunu a flóru alebo sa jednoducho vybrať na túru a obdivovať krásu matky prírody. Aby toho nebolo málo, v mnohých pohoriach sa nachádzajú aj jaskyne a možno natrafíte aj na zrúcaninu hradu. Kto povedal, že učiť sa musí len v škole? Deti sa viac naučia z praktických skúsenosti a takéto parádne výlety s rodičmi si zapamätajú už navždy.


Tags: cestovanie tipy a triky Slovensko