Detská výbava - zoznam vecí pre novorodenca
0 0,00 €
Váš nákupný košík je zatiaľ prázdny
Akciový tovar Novinky ÚLOVOK DŇA

Výbavička pre bábätko: Čo všetko naozaj potrebujete?

Čakáte bábätko? Nový člen rodiny neznamená len veľkú radosť a šťastie, ale aj určité finančné výdavky. Váš drobček bude určite potrebovať kočík, postieľku, bezpečnú autosedačku a aj miesto, kde sa bude hrať a cvičiť svoje prvé pohyby. Aby ste mali predstavu o tom, čo naozaj budete potrebovať, pripravili sme pre vás malý súhrn.

Základné potreby

Kočíky pre deti

Je dobré, ak má kočík ako súčasť i športovú verziu a autosedačku – vajíčko pre novorodenca. Najlepšou voľbou je kúpiť kombinovaný kočík, ktorý obsahuje hlbokú vaničku pre novorodeniatko a športovú sedačku pre väčšie bábätko, alebo má vaničku polohovateľnú.

Detský kočík 2v1 CARETERO Compass grey

Kombinovaný kočík pre dieťa

Autosedačky pre deti

Bezpečnú autosedačku budete potrebovať už od prvého dňa, kedy s dieťatkom opustíte nemocnicu. Mala by mať polohovateľnú chrbtovú opierku, bezpečnostné pásy chránené poťahom, široké sedadlo a kvalitnú, pevnú konštrukciu.

Autosedačka CARETERO Defender Plus Isofix black 2016

Polohovateľná autosedačka CARETERO

Postieľky pre deti

Niekto preferuje klasickú drevenú postieľku, niekto kolísku s baldachýnom. Pri oboch však platí, že by mali byť praktické. Ak si vyberiete klasickú drevenú postieľku, môžete rátať s jej dlhovekosťou a taktiež s výhodou polohovania. Toto oceníte, keď bábätko trošku povyrastie.

Detská postieľka Drewex Adel so sťahovacou bočnicou krémová

Drevená detská postieľka so sťahovacou bočnicou

Výbavička do postieľky nie je povinná, no nezabudnite na pohodlný matrac. Väčšina rodičov si predsa len zakúpi aj hniezdo, mantinely na bočnice postieľky a baldachýn.

Hygienické potreby

Patrí sem malá vanička, ktorá vám uľahčí kúpanie novorodenca a taktiež prebaľovacia podložka a hygienické potreby ako plienky, odsávačka do nošteka a jemná detská kozmetika. Uprednostňujte prírodné materiály a kozmetiku s prírodným zložením.

Hracie deky a lehátka

Už od prvých dní s bábätkom oceníte polohovateľné lehátko, kam môžete drobca bez starostí uložiť a vybaviť všetko potrebné v domácnosti. Bábätko bude v bezpečí a zároveň sa bude zabávať húpaním alebo pozeraním na hračky. A keď začne posilovať chrbátik a pretáčať sa do strán, oceníte hraciu deku s hrazdičkou. Hračky sú skvelou motiváciou na plazenie a otáčanie.

Detský telocvik - Total Playground

Detská podložka na hranie

Detské Kresielko - Close to Me

Detské polohovateľné lehátko

Monitor dychu a Elektronická pestúnka

Šikovné pomôcky pre prvé mesiace s novorodeniatkom. Monitor dychu je dokonca u predčasne narodených detí povinnou výbavou. Vysielačka patrí skôr k nepovinným vychytávkam a na trhu dostať lacnejšie aj drahšie modely v závislosti od dosahu a výrobcu.

Prebaľovacie komody a kúpacie pultíky

Sú to drahšie záležitosti, ktoré ponúkajú viac funkcií v jednom. Kúpací pultík poslúži nielen na kúpanie, ale aj prebaľovanie bábätka, má odkladacie priestory na plienky, detskú kozmetiku a podobne. Prebaľovacie komody okrem vrchnej časti upravenej na prebaľovanie bábätka využijete ako užitočný kus nábytku s poličkami na oblečenie a detské potreby. Pult sa dá často neskôr odmontovať a zostane vám samotná komoda.

Náš tip: Nie všetko naozaj potrebujete

Predstavili sme vám základné prvky, ktoré väčšinou figurujú vo výbavičke pre bábätko. Veľa vecí z tohto zoznamu sa však dá vyškrtnúť a bábätko o nič neochudobníte. Ak chcete ušetriť najlepšou položkou je samotné oblečenie. Veľa sa dá podediť po kamarátkiných deťoch alebo v rodine.


Tags: detská izbička novorodeniatko výbava pre bábätko kočík autosedačka čo potrebujete pre bábätko