+421 482 304 811

Pomôžeme vám vybrať detské kuchynky na Vianoce

Deti chcú robiť presne to isté, čo robíte vy. Nechajte svoje dieťa vyskúšať si prípravu jedla alebo umývanie riadu vo vlastnej kuchynke. Detská kuchynka je skvelou hračkou pre osvojenie si kulinárskych zručností vášho dieťaťa. Možno tomu ťažko uveríte, ale kuchynka nepoteší iba dievčatá. Aj chlapci dokážu stráviť dlhé hodiny hraním sa s hrncami a pripravovaním dobrôt. Nezáleží na tom, či sa rozhodnete pre plastovú kuchynku alebo klasickú drevenú, pri kúpe by ste mali zvážiť zopár dôležitých bodov.

Pomôžeme vám vybrať detskú kuchynku

Kvalita a materiál

Ak kupujete detské kuchynky, dôležitým kritériom je materiál. Môžete si vybrať drevenú kuchynku alebo kuchynku z plastu. Drevené kuchynky vyzerajú nadčasovo, prirodzene a vydržia dlhšie, ale zvyčajne sú bez interaktívnych efektov. Plastové kuchynky síce deti vašich detí už pravdepodobne nezdedia, ale zato majú zaujímavé funkcie ako zvuky a svetelné efekty. Tie prepracovanejšie dokonca simulujú bublanie variacej sa vody a majú množstvo doplnkov a spotrebičov, vďaka ktorým je hra na kuchárov ešte väčšia zábava.

Aga4Kids detská kuchynka ADRIANNA

Drevená detská kuchynka

Ak hľadáte malú repliku skutočnej kuchyne so zvukmi, svetelnými efektmi alebo tečúcou vodou upriamte svoju pozornosť na plastové kuchynky, ktoré majú tieto funkcie na batérie. Pri kúpe kuchynky treba dbať najmä na bezpečnosť dieťatka. S tým priamo súvisí aj kvalita použitých materiálov, bez prítomnosti škodlivých látok. Všímajte si aj kvalitné a bezpečné spracovanie rohov a hrán.

Detská kuchynka Tefal Studio Bubble Smoby s magickými bublaním, zvukom a 26 doplnkami

Plastová kuchynka Smoby s efektami

Odporúčame nakupovať na overených e-shopoch, kde nájdete známe značky, ktoré si dávajú záležať na kvalite aj dizajne a spĺňajú všetky bezpečnostné opatrenia.

Príslušenstvo a funkcie

Deti milujú rozmanitosť. Čím viac možností kuchynka ponúka, tým lepšie. Preto sa informujte, čo všetko je súčasťou ponuky a aké doplnky je možné časom dokúpiť. V našej ponuke nájdete spotrebiče a doplnky pre kuchynky od výmyslu sveta: množstvo elektrických spotrebičov, riadu alebo potravín. Ak sa rozhodnete ísť klasickou cestou a zvolíte drevenú kuchynku s doplnkami, môžete si byť zasa istí, že predstavivosť vášho dieťaťa priam vybuchne.

Aga4Kids kufrík s cukrovinkami CANDY WORLD

Príslušenstvo ku kuchynke Aga

Výška a spracovanie

Záleží najmä od veku dieťaťa. Záujem o varenie a napodobňovanie práce rodičov v kuchyni sa u detí prejavuje asi od 1,5 roka. V tomto veku pre dieťatko vyberajte kuchynku, ktorá má všetky hrany oblé a neobsahuje žiadne malé súčiastky, ktoré by mohlo dieťatko prehltnúť alebo vdýchnuť. Vhodné a cenovo dostupné sú aj mini kuchynky, ktoré môžete položiť na pevnú plochu, alebo pri nich môže dieťa sedieť.

AGA4KIDS Mini kuchynka LENORA

Detská mini kuchynka

Pri kúpe vysokej kuchynky dajte pozor na výšku pracovnej dosky, aby sa vaše ratolesti nemuseli hrbiť alebo naopak, aby kuchynka nebola príliš vysoká. Ak nakupujete online, skontrolujte rozmery, ktoré by mali byť súčasťou každej ponuky. Všetkým dievčatám sa bez výnimky zaručene zapáči niektorá z rozprávkových kuchyniek z dielne francúzskych dizajnérov Smoby. Motív populárnych rozprávok a rozprávkových postavičiek ako princezné Elsa a Anna z rozprávky Ľadové kráľovstvo, či veselá Máša s medveďom rozžiari očká každej malej gazdinky.

Detská kuchynka Smoby Frozen - Ľadové kráľovstvo s 22 doplnkami

Kuchynka s trblietkami Frozen

Francúzska značka Smoby uviedla na trh množstvo detských kuchyniek s prepracovanými detailami a realistickými prvkami. Veľkej popularite sa už niekoľko rokov tešia detské kuchynky zo série Tefal Smoby, ktoré dizajnovo odrážajú najnovšie trendy a zabudovaný elektronický modul simuluje rôzne zvuky varenia.

Detská kuchynka Tefal French Touch Bubble Smoby s magickým bublaním a 46 doplnkami

Detská kuchynka s doplnkami

V tejto kuchynke sa dejú hotové kúzla! Položte hrniec s vodou na sporák a po stlačení tlačidla začne voda bublať. Vo vybavení kuchynky nájdete aj panvicu na steaky s funkciou otáčania a nad sporákom vstavaný espresso kávovar, v ktorom vám váš nadšený drobec určite rád pripraví kávičku. V kuchynke nájdete aj gril, na ktorom si deti ugrilujú chutné steaky pre kamarátov. Tak ako? Už ste sa rozhodli, ktorou kuchynkou potešíte vaše deti pod stromčekom?


Tags: kuchynka detská kuchynka ako vybrať detskú kuchynku kuchynka pre deti smoby inlea francúzska značka