Ako si uľahčiť prácu v záhrade? Toto sú naši top pomocníci!
0 0,00 €
Váš nákupný košík je zatiaľ prázdny
Akciový tovar Novinky ÚLOVOK DŇA

Ako si uľahčiť prácu v záhrade? Toto sú naši top pomocníci!Život v rodinnom dome so záhradou má svoje čaro, avšak si vyžaduje pravidelnú údržbu. Najviac práce v záhrade je najmä na jar a v lete, kedy sa sadí a následne zbiera úroda. Na toto obdobie je dobré pripraviť sa čím skôr, tým lepšie.

 

Záhradné náčinie a ich skladovanie

Práca vo vlastnej záhradke je často relaxom. Pre zabezpečenie čo najväčšieho pohodlia je potrebné mať takých pomocníkov, ktorí vám budú dlho slúžiť. Základ vašej záhradnej výbavy by teda malo tvoriť záhradné náčinie. Ak vaša záhrada disponuje trávnikom, tak jej zalievanie vám uľahčí záhradný rozstrekovač alebo rozprašovač na vodu. Samozrejmosťou v záhrade by mali byť aj hrable, vidly a lopatky. V prípade, ak sa rozhodnete sadiť vlastnú úrodu, tak pevná a univerzálna ručná sejačka je praktickým pomocníkom pre prácu a následné polievanie vám uľahčí napríklad zavlažovacia pištoľ. Potrebujete miesto, kde uskladníte svoje záhradné náčinie? Pred poveternostnými podmienkami ich ochráni záhradný domček. Tie sú dostupné v modernom plechovom prevedení alebo aj v prirodzenom drevenom variante.
Vyvýšené záhony ako trend

Ak sa povie slovo záhon, tak väčšina ľudí si predstaví kvetinové záhony. Ale vedeli ste, že vlastnú zeleninu a ovocie si môžete vypestovať aj vo vyvýšených záhonoch? A to veľmi jednoducho.
Ako na vyvýšený záhon?

Budete potrebovať: staré palety, fóliu na jazierko, mulčovaciu kôru, konáre, kompost a veľa univerzálnej pôdy a zeminy
Postup: Palety pospájajte skrutkami, nastrihajte si fóliu, ktorú následne pripevnite spinkovačkou ku vnútorným stenám záhonov. Dno záhonov vysypte konármi alebo mulčovacou kôrou, následne nasleduje vrstva kompostu. Na záver nasypte do záhonov preosiatu ornú pôdu a substrát, do ktorého budete sadiť napríklad sadenice papriky, paradajky alebo to môžu byť aj jahody. Fantázii sa medze nekladú.

Tip: Ak si chcete zjednodušiť prácu, tak v ponuke máme už hotové vyvýšené záhony, ktoré si vyžadujú len naplnenie zeminou.


Pestovanie v skleníkoch počas celého roka

Pestovanie plodín na záhrade si môžete užívať počas celého roka. Ako? Dobrým príkladom sú napríklad skleníky, ktoré si môžete vybrať v ľubovoľných rozmeroch. Tak budete môcť mať v januári čerstvú reďkovku alebo mrkvu alebo v októbri kaleráb a karfiol a v decembri to môžu byť rôzne bylinky alebo pažítka a žerucha. Záhradný odpad z následného čistenia skleníka alebo kompostovateľný odpad z kuchyne môžete jednoducho skompostovať vo vlastnom záhradnom kompostéri, ktorý je schopný pohltiť napríklad až 890 litrov odpadu, ktorý následne premení na úrodnú masu vhodnú na hnojenie v záhrade.
Práca na záhrade si jednoznačne vyznačuje značné úsilie a financie, avšak pôžitok z dobre odvedenej práce a následnej bohatej úrody a udržiavanej záhrady je na nezaplatenie. Veď sa presvedčte na vlastnej koži. Na inlea.sk nájdete všetko pre prácu na svojej záhrade snov.

 


Tags: blog pestovanie zahrada inleask